פלדנקרייז

שיטת פלדנקרייז נקראת על שם יוצרה, ד"ר משה פלדנקרייז, פיזיקאי ממוצא רוסי, מומחה לג'ודו, מהנדס ומחנך מכאני. לאחר שסבל מפציעה רצינית בברך, הוא פיתח את השיטה המורכבת מתכנית תנועה טיפולית והחל להפיץ את התורה.

השיטה מבוססת על עקרונות הפיזיקה והביומכניקה, ועל הבנה אמפירית של פיזיולוגיה אנושית והקשר בין הגוף והנפש. המתרגלים משתמשים בתנועה עדינה ותשומת הלב מופנית למטרת הגדלת קלות וטווח התנועה, שיפור הגמישות והקואורדינציה ובסופו של דבר גילוי מחודש של היכולת המולדת לתנועה חיננית ויעילה.

שיטת פלדנקרייז טוענת כי לשם הצלחת אימון מערכת העצבים יש למצוא מסלולים חדשים באזורי לקויים גופניים. הטיפול משמש לעיתים קרובות להקלה על לחץ ומתח, שיקום נפגעי שבץ ופגיעות נוירולוגיות כגון גידולים במוח, חבלות ראש, וטרשת, הגורמות לחוסר תיאום בטווח התנועה. מטופלים הסובלים מבעיות אורטופדיות בעצמות ובמפרקים, משתמשים בשיטת פלדנקרייז על מנת לסייע בתיקון יציבה, תנועה וכאב. הטיפולים מועילים אף לאנשים הסובלים מדימויי גוף מעוותים, אשר גורמים להפרעות ומצבים פסיכיאטריים דוגמת דיכאון, חרדה והפרעות אכילה. התרגילים מחנכים מחדש את המוח ומערכת העצבים לפיתוח שיטות חדשות של העברה ותפיסת הגוף, כמו גם לשיפור 

פלדנקרייז בסוויפט

שיעור פלדנקרייז מתקיים פעם בשבוע ביום רביעי ב7:00 עם יעל הינכם מוזמנים להינות מחוויה יחודית ומטפלת בקבוצה אינטימית

pexels-photo-374101